Organizace Cape Epic

Organizace závodu Cape Epic v Jihoafrické republice patří mezi pár věcí, které dělají tento závod výjimečným.

Cape Epic je opravdu drahá záležitost. Jen startovné bylo v roce 2011 vysokých 30 tisíc ZAR na tým (tedy 75 tis. Kč) – a na rok 2012 je to už 36 tis. ZAR. Cílem je zřejmě vyšponovat to až po únosnou mez – tedy tam, kde se ještě pořád bude hlásit tolik lidí, že je třeba losovat.

Nicméně lidem je třeba dát pocit výjimečnosti za ty peníze. Jednou stránkou je závod samotný, který je extrémně populární, velmi těžký ale jeho trasy vedou často národními parky a soukromými pozemky, kam se obyčejný smrtelník nepodívá. Druhou stránkou je však servis okolo závodu. A ten byl prostě perfektní.

Během závodu mají účastníci k dispozici stanice s vodou – kromě ní tam jsou k dostání i iontové nápoje a jídlo ve formě muffinů, ovoce a dalších “rychlo energetických” věciček. Po dojezdu jim je okamžitě odebráno kolo, které putuje do čistící zóny, kde je dokonale umyto a pak ihned přesunuto do bike parku, který je nonstop střežen ochrankou a není žádná šance, že by jezdec o svoje drahé šlapadlo přišel.

IMAG0453

P4030849

Během tohoto procesu se již závodník věnuje kvalitnímu jídlu, které mu předala sličná hosteska ihned po dojezdu. Potraviny byly vybrány tak, aby urychlovaly regeneraci po těžkém výkonu a jsou velmi chutné a v dostatečném množství – dodavatelem byl fenomenální řetězec Woolworths.

IMAG0405

K dispozici je pak samozřejmě sprcha (s teplou vodou).

Po tělesné očistě také musí následovat ta duševní a tak je k dispozici tzv. Rider Zone, kde mohou závodníci odpočívat na pohodlných gaučích, koukat na TV, přečíst si denní tisk z několika koutů Země a využít široké množství nápojů a nějaké to ovoce – vše zdarma. Komu nevyhovuje toto prostředí tak může jít do Chill out zóny, kde je k dispozici i pivo a víno (už placeně).

P3290594

P3310704

Snídaně i večeře se odehrávají v obrovském stanu a musíme smeknout nad kvalitou jídla. To hlavní se ani jednou neopakovalo a přestože šlo “polní kuchyni” tak musíme smeknout nad jeho chutí, pokaždé to byl pro nás zážitek.

P4030847

P4020838

P3270515

I když občas jsme dali přednost přesunu do zázemí, kde se opět na plno projevila srdečnost místních lidí. Přestože jsme tam neměli co dělat a trochu jsme se jim tam pletli, tak se na nás usmívali a dokonce nám improvizovaně vytvořili “ubrus” na plošině u náklaďáku.

P4020843

Pamatuje se také na takové věci jako jsou toalety. Dostatečné množství “TOI TOIEK” je samozřejmostí, co však mile překvapí je neustálá přítomnost “hajzlbáby” která nonstop uklízí. Ono při takovém množství lidí to snad ani jinak nejde, ale je to potěšující, když jdete pokaždé do čistého.

Mezi další servis patří třeba dobíjení elektroniky..

P3300677

P4020830

nebo wifi zdarma po celém táboře. Kdo neměl vlastní počítač tak mohl využít bezplatných počítačů instalovaných u stanového městečka.

IMAG0412

Mimochodem, další ukázkou precizní logistiky byl přesun celého ansáblu během změny lokality. Ráno každý odevzdal svůj batoh a vydal se do cíle. A i když já jsem tam byl vždy o něco dříve jak závodníci tak vše již bylo perfektně vybudováno a občas jsem nemohl věřit tomu, jak se to celé mohlo stihnout.

P4030852

P3300658

P3270514

Jinak častý dotaz byl, po kolika lidech se spalo – takže po jednom. Každý měl svůj vlastní stan, tzn. jen pro závodníky 1200 stanů plus pro lidi ze zázemí další stovky. Neuvěřitelná podívaná!

Radost v nás budili všichni lidi “v pozadí”. Nejenže dělali svou práci moc dobře, ale hlavně s úsměvem a dýchalo z nich takové nadšení, že se to muselo promítnout i do vaší nálady. Jako příklad uvedu “bagážisty”

P3300611

Váš prohlížeč nepodoporuje Flash stáhnětě jej.

Vrcholem všeho pak byl dojezd do cíle. 20 tisíc diváků, obrovská rozloha, dvě helikoptéry nad vámi, přelet RED BULL akrobatického letadla – zkrátka velmi slavnostní atmosféra. Každý jezdec si prošel uličkou slávy, popřál mu sám zakladatel, dostal pamětní medaili, nějaké další věci (tričko atd.) a jako třešnička na dortu pak působil piknikový koš Woolworths, který v sobě skrýval samé laskominy jako krevety, biltong, šáňo, víno.. ale i takovou drobnost jako piknikovou deku. Krásná tečka za skvělou organizací závodu.

IMAG0475

Zkrátka a dobře, na organizaci budeme vzpomínat jen v dobrém ale mnohem více na lidi, kteří se po celou dobu starali o bezchybný chod tohoto monstrózního podniku.

Váš prohlížeč nepodoporuje Flash stáhnětě jej.

This entry was posted in JAR 2011 (Absa Cape Epic). Bookmark the permalink.

One Response to Organizace Cape Epic

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.