HTC DESIRE

Pár týdnů používám HTC Desire, který jsem vyměnil za uživatelsky naprosto nepřátelský HTC HD2 a jsem maximálně spokojen.

Můj splněný sen.

Už jsem psal v některém z předchozích příspěvků, že mám rád Android, ale nedokázal jsem si vybrat v aktuální nabídce telefonů. Příchodem Desire (neboli HTC HERO) se vše změnilo. Hardware jako HD2, ovšem software o světelné roky dopředu.

Co se mi na telefonu líbí?

Super klávesnice bez klávesnice, psaní na displeji je prakticky stejně pohodlné jako na iPhonu (kde jsem to považoval za špičku), úžasně a rychle fungují automatické opravy překlepů, snadno se přepíná mezi češtinou/angličtinou.

Dokonalé napojení na Google, gmail, google kalendář, facebook, twitter. Vše je perfektně automatické a třeba nový email mi pípne na mobilu rychleji, než se objeví v otevřeném prohlížeči.

Skype, MSN, Facebook, vše při ruce a stále online, hovory přes Skype i přes GPRS a navíc jdou z normálního sluchátka (né z hlasitého reproduktoru jako u HD2).

Automatické nastavení datových služeb (stačí přehodit SIMku).

Perfektní multitasking.

Úžasné hi-tech animované tapety a množství vlastních ploch.

Dokonalé widgety na plochu, ty fakt nemají chybu. Třeba moje nastavení je toto:

Plocha 1 – email rcking.eu (celá obrazovka)
Plocha 2 – počasí, přes celou obrazovku, vlastní destinace plus hlavní se vždy určuje podle aktuální polohy
Plocha 3 – zástupci nejvíce spouštěných programů
Plocha 4 – hlavní plocha, nahoře hodiny s aktuálním časem (teď Čína) plus s časem doma, pod nimi TOP programy
Plocha 5 – 1/4 blok s kalendářem (aktuální přehled kdo má svátek plus další události následující), 1/4 přehled úkolů (to-do), 1/2 favorites (fotky lidí, ty se berou automaticky podle toho, komu nejčastěji voláte/píšete, fotky se doplňují ze sociálních služeb)
Plocha 6 – přehled počasí v jednotlivých městech (po políčkách všechny co mě zajímají) plus kalendář na dnešem
Plocha 7 – agenda, přes celou obrazovku kalendář s úkoly na více dní

Widgety jsou dokonalé, třeba přepínače na rychlé změny jako bluetooth, wifi, gps on/off, stav baterie v procentech atd.

Do telefonu si můžete stáhnout nekonečné množství programů z Marketu, vše je automatické a na jeden klik. Moje nejpoužívanější jsou:

CardioTrainer – program kterému jsem propadl, nastavíte si jakou činnost děláte (běh, chůze, kolo atd.) a on Vám měří vzdálenost, přibližné kalorie, vše vykresluje do mapy kterou lze exportovat nebo odeslat, počítá statistiky a vykresluje grafy. Super je, že když nemáte zapnutý roaming tak to dělá taky a mapu dokreslí online po návratu do domácí sítě nebo na WiFi. Výsledky také umí automaticky publikovat třeba na FB.

Shazam – super pomocník pro milovníky hudby. Stalo se Vám, že jste slyšeli super písničku, ale nevěděli jste, kdo jí zpívá? Prostě si zapněte Shazam a dejte telefonu poslechnout co právě hraje. Okamžitě máte autora, album, název písničky a vše se ukládá do historie.

Facebook. Netřeba komentovat. O světelné roky vepředu oproti tomu na HD2.

Advanced Tack Killer – umí vypínat běžící procesy.

Voice Recorder – záznam zvuku a práce se souborem.

Fring / Nimbuzz – programy na online komunikaci, ICQ, MSN, Facebook, Skype. Vše hezky pohromadě, s automatickým obnovením spojení při jeho ztrátě atd.

Gellery – převzato z Google telefonu, graficky naprosto neuvěřitelná galerie.

Handcent SMS – nejlepší program na SMS co jsem kdy viděl, totálně přizpůsobivé zobrazení SMS (já mám styl iPhone plus na pozadí fotku toho s kym si píšu), notifikace – kupř. si nastavíte okno na rychlou odpověď, takže jak přijde zpráva tak se zobrazí na displeji a to včetně editačního bloku kam můžete rovnou vepsat odpověď a odeslat ji, bez otevírání zprávy. Má to obrovské množství nastavení (jako třeba že si nepřejete, aby se tahle notifikace zobrazovala u konkrétního kontaktu atd.)

AK Notepad – program na jednoduché poznámky, jednoduché ale velmi použitelné.

Astrid – super souborový manažer.

Další ve zkratce – Currency Converter, Footprints, Foursquare, Google Sky Map, Google Earth, Google Translate, Maps (včetně plnohodnotné navigace), My Tracks (pro zaznamenávání trasy), YouTube.

Telefon je díky svému procesoru (1GHz) neuvěřitelně rychlý a veškeré reakce jsou prostě okamžité. Displej je suprový, baterie vydrží celý den (o tom se u HD2 nedalo vůbec mluvit), velikost je podobná jako iPhone, takže se dobře drží a ovládá (né jako ta krabice HD2). Dokonce i fotky jsou skvělé (nejlepší co kdy na Androidu bylo). Video to natáčí v HD kvalitě.

Samozřejmě bych našel nějaké neduhy, z nichž největší jsou:
Instalace programů je možná jen do pamÄ›ti telefonu, neumí to na kartu, což je dost limitující, programů nemůžete mít prostÄ› “neomezeně” ale brzy narazíte na hranice. Toto vÅ¡ak bude Å™eÅ¡it Android 2.2 – ten také vyÅ™eší aktualizace programů, na ty teď jste sice upozornÄ›ni, ale musíte aktualizovat jeden program po druhém (na iPhone se na jeden klik aktualizovali vÅ¡echny, to tu ovÅ¡em bude také). Dioda u fotoaparátu má dvÄ› polohy – tak si v noci nasvítíte objekt tak jak by mÄ›l vypadat, ale pÅ™i samotném blesku dojde vÄ›tÅ¡inou k pÅ™esvícení (to samé bylo u HD2 a je to dost nepochopitelné). Uvítal bych možnost mít v telefonu 2 SIM karty 🙂 Jo a ten optický joystick… no mechanický byl lepší, ale díky multitouch (roztahování dvÄ›ma prsty) a skvÄ›lé práci s displejem jej prakticky vůbec nepoužívám, tak mi to nÄ›jak nevadí.

Super je, jak je všechno hrozně snadné. V Číně mi nefunguje Fring (asi nějaké omezení). Tak si prostě spustím Market, dám vyhledat MSN, stáhnu si jiného klienta a jsem online. Za 2 minuty hotovo. Nebo potřebuju psát čínsky. Nainstaluji si podporu čínštiny (klávesnici) a je to. Vše okamžitě vyřešeno, bez PC..

Celkově vzato jsem ovšem velmi spokojen. Za celý svůj mobilní život jsem neměl takhle dobrý telefon se kterým bych byl konečně spokojen. Opravdu nechápu, proč někdo platí 2x takovou cenu za iPhone, když tohle je uživatelsky stejně přívětivé a přitom to má nekonečně více možností.

Jednoznačně doporučuji každému trochu technicky zaměřenému uživateli.

This entry was posted in Sčot. Bookmark the permalink.

11 Responses to HTC DESIRE

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.