PÅ™edplacený internet v Hong Kongu

Hong Kong je po čertech vyspělé město a proto mě hrozně překvapilo, jak těžké bylo najít nějakou předplacenou SIM kartu s neomezeným internetem.

Neomezený internet si dnes můžete předplatit prakticky v každé zemi, tento trend je zcela pochopitelný. Lidé dnes hodně cestují a používají smartphony a je nasnadě, že když jsou na určitém místě delší dobu tak nechtějí být bez připojení.

Vyšel jsem v Hong Kongu do ulic a jal se sondovat co mi v této oblasti může nabídnout takto vyspělé místo. Po pravdě, čekal jsem nejméně LTE Veselý obličej. O to větší bylo moje zklamání při zjištění, že žádný operátor takovou službu nenabízí! Navštívil jsem 3, Vodafone, PCCW a 12free.

V Hong Kongu se všechno točí kolem Wifi. Je tam dostupné na hrozně moc místech, pokrytí zajišťují např. i telefonní budky. Můžete si koupit denní / týdenní nebo měsíční pas a tuto službu PCCW využívat. To jsem ale nechtěl. Jednak to předci jenom nefunguje všude a druhak je zde velmi nepříjemné omezení, že se musíte pokaždé znovu logovat. Takže emaily se do telefonu nestáhnou automaticky třeba v případě, že kolem přípojného bodu procházíte. Oni tedy takovou službu mají, ale pouze pro měsíční předplatitele, což pro mě bylo bezvýznamné.

Jal jsem se tedy pátrat na internetu a našel jsem, že jsou tu v podstatě dvě možnosti – jedna z nich je nějaká speciální SIM karta která funguje na bázi vytáčeného připojení (ale je to velmi drahé) a pak operátor PEOPLES provozovaný spol. CHINA MOBILE HONG KONG. Jejich nabídka vypadá dobře, za 38HKD (což je asi 90 Kč) neomezené připojení na celý týden (mají řešení i na den nebo měsíc). Nevýhodou pak je nízká rychlost – jejich síť umí jen EDGE.

Dočetl jsem se, že si SIMku můžu koupit v každém 7ELEVEN a tak jsem seběhl schody a vlezl do prvního krámu a optal se na kartu SUPER TALK. Neměli. Se stejnou situací jsem se setkal v dalších 10 obchodech (což je v HK otázka asi tak 10 minut). No, tak distribuce tedy moc nefunguje. Nezbylo mi tedy, než vzít metro do stanice CENTRAL a jít přímo do prodejny PEOPLES.

Musím uznat, že takovou bych chtěl mít Veselý obličej Tedy ne kvůli vzhledu, ale kvůli tomu nekonečnému zástupu lidí co stáli ve frontě a uzavírali jednu smlouvu za druhou.

Prodavač byl velmi ochotný, potvrdil mi vše co jsem věděl už z internetu, vzal si moje DESIRE a rovnou mi telefon nastavil.

Internet funguje, jen nepříjemná je ta nízká rychlost, obzvláště pokud se dělíte o sloty s někým jiným. No, ale za ty prachy..

Takže mám číslo v HK. Mají nesmírně levné volání. Minuta ve špičce 0.12HKD (0,27 Kč) a mimo špičku – která je od půlnoci do oběda – pak 0.05HKD (0,11 Kč), kolem 2 korun za volání do pevninské Číny. SMS stojí asi jako hovor. Zvláštností je to, že platíte i za příchozí volání, něco kolem desetníku tuším. Pak je tu také služba pro cestovatele právě mezi Čínou a HK – po přejetí hranic se vám automaticky aktivuje CN číslo a máte velmi nízké sazby na volání. Zatím nevím proč by to mělo být tak výhodné, jednak se mi zdá, že tím se mi nikdo nedovolá na HK číslo (i když možná zůstává stále aktivní) ale druhak se za to docela dost platí. Tedy dost pro náhodné volače jako jsem já, oni číňani jsou posedlí telefonováním, takže jim se to určitě vyplatí.

This entry was posted in Tipy. Bookmark the permalink.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.